Drobné stavební úpravy

Měsíční archív: Únor 2012

Montáž parapetů

Montáž parapetů v sobě zahrnuje instalaci jak vnitřního tak zevního parapetu. Základním předpokladem pro stavbu kvalitního parapetu je pevný a hlavně rovný podklad. Tento podklad se musí nacházet dvacet až dvacet pět milimetrů pod horní hranou okenního rámu. Nikdy však nesmíme montovat parapety do nevyschlého nebo jinak nevyzrálého povrchu. Během vysychání by totiž mohlo dojít k poškození parapetu nebo k vydrolení podkladového materiálu. Pokud bude na domě aplikována štuková omítka, pak je nutné vyčkat před instalací parapetů na její úplné vyzrání. Okenní parapet musí být také vždy zasunut pod okenním rámem. Tímto je parapet dokonale osazen a nehrozí jeho vytržení.

Navíc si musíme také uvědomit, že existují jakési menší rozdíly mezi instalací klasického kovového parapetu nebo plastových parapetů, které se v současnosti hojně využívají při výměně starých oken za nová plastová okna. Na internetu je možné vyhledat si také detailní nákresy, které nám dokonale objasní problematiku instalace parapetu.

Po celkové instalaci parapetu je nutné provádět kontrolu, kde zjistíme případně vady. Toto je totiž jediný okamžik, kdy s nimi můžeme ještě prakticky nezávazně něco dělat.

Vložil Montáže | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montáž vzduchotechniky

Montáže vzduchotechniky mohou být pro mnoho domácích kutilů problémem. Je opravdu lepším řešením když si na tento úsek práce zavoláme specializovanou firmu, která se samozřejmě může prokázat dostatečnými certifikáty pro tento typ práce. Jedná se totiž o velmi citlivé místo. Pokud bude vzduchotechnika v prostorech mezi sádrokartony špatně izolována, vzniknou mnohá nebezpečí. Vzduchotechnika se nejen stará o správný odvod plynů, ale také o dobré větrací schopnosti. Jakákoli firma, kterou si objednáte na instalaci vzduchotechniky, by měla mít zkušenosti s větráním, teplovzdušným vytápěním, rekuperačními chladícími jednotkami.

Ventilátory, ohřívači vzduchu, klimatizací a dalšími speciálními představami. Samozřejmě je také nutné zachovat tepelnou pohodu, aby nedocházelo k přílišnému odsávání teplého vzduchu z místnosti. Dále je velké důraz kladen na odvod spalin a škodlivin, což může být spojeno také s jejich filtrací před tím, než je vypustíte do ovzduší. Vzduchotechnika je jedním z klíčových faktorů, pokud se bude jednat o odvětrávání pracovních prostor.

Jde zde hlavně o větrání, vytápění, vlhčení a také chlazení výrobních hal. Tyto všechny požadavky musí vzduchotechnika bezpochybně splňovat. Jedině tímto způsobem se vyhnete dalším potížím a nákladům.

Vložil Montáže | Štítek , , , | Zanechat komentář

Sádrokartonový strop montáž

Sádrokarton je naprosto ideálním materiálem pro tvorbu snížených stropů. Naprosto ideálním řešením při stavbě takového sníženého stropu je také instalace bodových světel, které vypadají skvěle a jsou také nejvhodnější cestou jak zajistit kvalitní osvětlení do okolního prostoru. Navíc výhoda bodových světel je ta, že se mohou nasměrovat potřebným směrem. Pokud navíc použijete moderní bodová světla, pak bude disponovat také regulovatelnou hladinou intenzity světla což se zcela jistě hodí. Pokud si kladete otázky, proč se pouštět do úpravy stropu, pak existuje několik jasně daných důvodů. Například se tímto schovají stropní praskliny, nerovnosti a další vady původního stropu. Nový strop ze sádrokartonu bude po správném vyměření zcela rovný a bez jakýchkoli vad. Navíc umožní již zmiňovanou možnost instalace podhledového osvětlení.

Strop je samozřejmě třeba adekvátně ukotvit. Toto provedeme pomocí UD a CD profilů. Nemusíme se nijak bát ani přímého závěsu a křížových spojek. Samozřejmě nepostradatelným pomocníkem jsou také zatloukací hmoždinky.

Velmi užitečnou pomůckou je také lajnovací šňůra ve slangu stavařů se jí říká také brnkačka.Naprostou podmínkou pro práci s profily jsou také nůžky na plech.

Vložil Montáže | Štítek , , , | Zanechat komentář

Sádrokarton cena

Cena sádrokartonu je velmi proměnlivá. Existuje totiž mnoho druhů sádrokartonu a také mnoho velikostí a tlouštěk v nichž se sádrokarton prodává. Samozřejmě pokud chcete nakoupit sádrokarton za velmi výhodnou cenu, pak je vhodné objednat si jej z internetu. Velkoobchody a sklady nabízejí čas od času skvělé akční nabídky při výprodeji skladových zásob. Sádrokarton můžete použít například když budete stavět stěny, stropy a podhledy, podkroví, dřevostavby, bezpečnostní konstrukce, modré akustické systémy, kazetové podhledy a obklady, požární odolnost a ochrana, tmelení a systémy No Coat - řešení pro kouty, hrany a rohy.

RigiProfil – profily pro větší pevnost konstrukcí a mnoho dalšího. Například při objednávce sádrokartonových systémů na suché výstavby Rigips dostanete za cenu cirka 130 korun šedesát kosů sádrokartonu o rozměrech 2 000 x 1 250 milimetrů. Hmotnost tohoto materiálu je 7,1 kilogramu na jeden metr čtvereční. Samozřejmě nutné zaplatit také zálohu na paletu, která se pohybuje ve výši 450 korun.

Variant je opravdu mnoho proto je zbytečné se konkrétně zmiňovat o všech možnostech. Všechny potřebné informace si zjistíte při samotné objednávce. Vždy však potřebujete vědět hrubé rozměry před samotnou objednávkou.

Vložil Sádrokarton doplňky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bruska na sádrokarton

Bruska na sádrokarton je jistě velmi dobrým pomocníkem při práci s tímto materiálem. Je však poměrně důležité jakou brusku si pořídíte. Jsou mezi nimi totiž poměrně velké rozdíly. Jednak se jedná o jejich výkon, ale také o možnosti použití. Brusky na sádrokarton se dají koupit také speciální, které jsou však vhodné spíše pro práci profesionálních firem. Ceny brusek se pohybují kolem několika tisíc korun. Například bruska Eibenstock disponuje výkonem motoru 700 W. Napětí, které je nutné pro provoz je klasické, které najdeme v zásuvkách, tedy 230 V. Otáčky při práci s přístrojem se pohybují do hodnoty 2 300 otáček za minutu. Hmotnost celého zařízení dosahuje 2,9 kilogramu, což je pro práci velmi přijatelné. Přístroje je tedy permanentně určen na broušení sádrokartonu. Celková plocha záběru dosahuje 225 milimetrů. Samozřejmostí je také možnost připevnění vysavače, který odsává okamžitě vznikající brusný prach.

Je možné použít i běžný vysavač. Na tuto brusku je možné použít brusné papíry o zrnitosti 24 až 220. Produkt je možné objednat si na internetu. Pro srovnání, například speciální brusná sada na stěny a stropy stojí až 44 tisíc korun. Samozřejmě její kvalita je také odpovídající ceně.

Vložil Sádrokarton | Štítek , , , | Zanechat komentář

Hmoždinky do sádrokartonu

Sádrokarton není nijak odolný materiál proto si také musíme uvědomit, že do něj musíme aplikovat pouze správné modely a velikosti hmoždinek. Také je všeobecně známo, že sádrokarton není materiál vhodný pro zavěšování skříněk nebo polic. Velmi vhodná je například kovová hmoždinka s metrickým závitem. Jelikož je kovová hmoždinka mnohem odolnější, je také mnohem žádanější. Samozřejmě její cena je oproti plastovým hmoždinkám mnohem vyšší. Tato speciální hmoždinka má také své parametry, které jasně hovoří o tom, že v sádrokartonu o tloušťce asi 12,5 milimetru je hmoždinka schopna udržet závaží o hmotnosti asi dvacet kilogramů. Všechno je také podepřeno koeficientem bezpečnosti číslo tři. Ve skutečnosti udrží hmoždinka mnohem více a reálné je spíše to, že dojde k poškození samotného sádrokartonu.

Tento typ hmoždinek je vhodný také například pod dřevotřísky a podobné materiály. Existují také speciální hmoždinky, které jsou určeny pro extrémně tenké sádrokartony nebo pro místa, kde je vedena elektroinstalace. Existují samozřejmě také hmoždinky pro nízké intenzity zatížení, u těchto se však spíše jedná o usazení velmi lehkých předmětů.

Na trhu se vyskytují také speciální umakartové hvězdy, které mají nosnost několik kilogramů.

Vložil Sádrokarton | Štítek , , , | Zanechat komentář

Profily na sádrokarton

Sádrokartonové profily jsou základním požadavkem pro práci se sádrokartonem. Je nutné přesně vědět, které profily budete potřebovat. Cena těchto profilů se nepohybuje ve vysokých částkách. Je však nutné si uvědomit, že těchto profilů je potřeba poměrně mnoho a také jejich délka by měla být po celé obvodové délce stavěných příček a dalších překážek. Nejlevnější profily stojí kolem padesáti korun. Nejdražší profily jsou k dostání za cenu kolem tří set korun. Jak vidno je možné, že pokud bude třeba mnoho profilů, pak budeme muset investovat mnohem více. Všechny profily jsou také konkrétně podle rozměrů rozděleny. Ceníky všech profilů najdete jistě vždy na internetových stránkách jejich dodavatele nebo výrobce.

Samozřejmě internetový prodej je z hlediska ceny mnohem lepší, protože výsledná částka je vždy nižší. Na druhou stranu pokud potřebuje profily nakoupit akutně, budete muset počítat s větší cenou v kamenných obchodech. Profily nakoupíte ve všech obchodech se stavebními potřebami.

Samozřejmě při objednávce velkého množství je možné, že dostanete také množstevní slevu na objednané zboží. Tato nemívá však nijak závratnou hodnotu a jedná se spíše o slevu v hodnotě několika desítek korun.

Vložil Sádrokarton | Štítek , , , | Zanechat komentář

Jak na sádrokarton

Jak na sádrokarton je jedna z nejčastějších otázek, které si v souvislosti se sádrokartonem můžeme pokládat. Samozřejmě v takovém případě se jedná o naprosté nováčky v této oblasti, kteří nemají žádné jiné zkušenosti s prací na tomto materiálu. Samozřejmě pokud se chcete vyhnout nabírání nových zkušeností, můžete si objednat firmu, která všechno vykoná za Vás. Samozřejmě vykonat si všechnu práci na vlastní pěst je mnohem levnějším řešením. Díky tomu se dají ušetřit tisíce korun. Práce se sádrokartonem je jinak velmi úsporná a velmi rychlá. Nikdy však nesmíme zapomenout na speciální lišty, kterými se sádrokarton spojuje.

Mezi ně se následně aplikuje speciální tmel, které dokonale vyplní všechny mezery a nedostatky. Samozřejmě je třeba si uvědomit, že tyto tmely mají také mnoho typů. Například tmely určené pouze do interiéru a tmely, které jsou vhodné spíše do vnějších podmínek. Sádrokarton se hodí na stavbu příček, snížení stropů a také na obstavení nevzhledných konstrukcí.

Všechny práce s ním proběhnou velmi rychle. Výhodou práce se sádrokartonem je také to, že po něm nezůstane mnoho nečistot. Místnost stačí následně prakticky jenom vytřít a ihned můžete pokračovat v dalších pracích.

Vložil Sádrokarton úpravy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Penetrace sádrokartonu

Penetrace sádrokartonu je velmi důležitá již jen z toho pohledu, že zvyšuje jeho životnost. Proto pokud je sádrokarton vystaven nepříznivým povětrnostním podmínkám, je nutné jej impregnovat. Před výběrem samotné impregnace je samozřejmě nutné se dobře informovat. Není totiž možné volit jakoukoli penetraci. Samozřejmě i struktura jednotlivých dílů sádrokartonu se od sebe liší a proto je nutné volit také vhodně penetraci. Penetrací jako takovou se myslí ochranný nátěr, který pronikne do hloubky a má ochranné účinky. Penetračním médiem může být také voda.

Nejčastěji se však jedná o speciální rozpouštědla a jiné chemické přípravky, které mají speciální účinky. Samozřejmě je nutné namíchat penetrační nátěr s velkou přesností a podle návodu, protože špatným namícháním bychom získali nesprávnou koncentraci roztoku, která již vykazuje jiné fyzikální vlastnosti. Výsledkem je například to, že by finální nátěrová barva špatně přilnula na povrch a hrozilo by dokonce její odpadnutí.

Samozřejmě penetrační nátěr si můžeme nechat namíchat také ve specializovaných prodejnách. Finálním efektem penetrace je zpevnění nekoherentních povrchů a sjednocení nasákavosti podkladů a zvýšení přilnavosti posledně nanášené vrstvy.

Vložil Sádrokarton příslušenství | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce se sádrokartonem

Práce se sádrokartonem není nic složitého. Samozřejmě pokud budete mít již zkušenosti půjde Vám práce více od ruky. Na práci se sádrokartonem je však třeba se vybavit potřebným nářadím. Jednak budete potřebovat speciální kleště, řezáky a hlavně pilku. Vhodné jsou pilky s jemnými zuby, jako je například pilka na železo. Díky tomu je variabilita sádrokartonu na velmi vysoké úrovni. Samozřejmě je třeba si dopředu všechno naplánovat, protože je nutné vyřezat přesné rozměry. Sádrokarton je velmi lehký a dobře opracovatelný materiál. Také jeho cena je velmi přijatelná. Samozřejmě si musíme uvědomit, že sádrokarton není jedním z nejtvrdších materiálů.

Proto je vhodný pouze na stavbu takových příček a konstrukcí, na které nejsou kladeny vysoké požadavky ohledně pevnosti a odolnosti tlaku. S tímto Vám však jistě poradí zkušený stavař a nebo architekt. Nejčastěji se používají na tvorbu nižších stropů, na nichž jsou zavěšeny pouze lustry. Samozřejmě je také vhodný na stavbu střešního zateplení jako nosná konstrukce, protože na něm bude pouze izolační materiál, který je většinou velmi lehký.

Samozřejmě nosnost je nutné posoudit na konkrétním místě, když budete mít ucelené představy.

Vložil Sádrokarton úpravy | Štítek , , , | Zanechat komentář