Drobné stavební úpravy

Měsíční archív: Březen 2012

Sádrokarton montáž návod

Montáže sádrokartonu jsou velmi oblíbenou stavební úpravou, jelikož si jednoduše zajistíte přestavbu prostorů. Sádrokarton se používá také na stavbu snížených stropů, do nichž se následně aplikuje bodové osvětlení. Samozřejmě na práci se sádrokartonem bychom se měli připravit jak teoreticky, tak prakticky.

Je nutné si také uvědomit, že je potřeba dostatek vybavení, pomocí něhož budete sádrokarton upravovat do finální podoby. Je třeba si všechno velmi pečlivě proměřit, protože pokud vyřežete ze sádrokartonových desek špatné rozměry, mohlo by to mít fatální následky v podobě příliš malé nebo velké desky.

Pokud jste v oblasti montáže sádrokartonu naprostými nováčky, je lepší zavolat si na pomoc zkušenějšího pracovníka nebo si dokonce nechat celou přestavbu vykonat od specializované firmy. Tyto firmy Vám případně poradí s výběrem správného materiálu. Stejně jako s následnou impregnací, která je velmi důležitá vzhledem k následnému finálnímu nátěru. Impregnace nám sádrokarton připraví na finální úpravy.

Bez impregnace se může například stát, že nanesená barva nepřilne na všech místech stejně dobře a Vy budete nuceni dělat další úpravy, které se samozřejmě prodraží. Proto je lepší na začátku nešetřit, jelikož ve výsledku byste se mohli hodně divit nad špatnou kvalitou provedení.

Vložil Konstrukce ze sádrokartonu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montáž sádrokartonu postup

Montáž sádrokartonových desek a profilů vyžaduje samozřejmě jistou dávku zručnosti, nejedná se však o nic těžkého co byste nedokázali. Je nutné si však předem obstarat všechno potřebné nářadí, se kterým budete pracovat. Jak postupovat správně při montáži se jednoduše můžete dozvědět jako na internetu, kde se nacházejí poměrně vydařené návody. Mnoho z nich je doplněno také užitečnými fotogaleriemi. Nejprve je však třeba jednotlivé příčky rozvrhnout a velmi přesně. Podle naměřených hodnot budete následně pokračovat, při samotné řezání již přesných dílců sádrokartonu.

Samozřejmě Vám nemohou při práci chybět profily, pomocí nichž budete jednotlivé dílce sádrokartonu spojovat. Je velmi důležité se přesvědčit, že všechny díly spolu budou dokonale zarovnány. Následně pak můžete použit speciální izolační pásky nebo tmely, které jsou jako zvuková, ale i tepelná izolace. Právě zvuková izolace je jednou z věcí, která může u sádrokartonu dělat potíže.

Je nutné si uvědomit také to, že sádrokarton není materiál, který bychom mohli nějak zásadně zatěžovat, protože bychom ho mohli nenávratně poničit. Z tohoto hlediska je tedy vhodné se před samotnou stavbou poradit s architektem.

Vložil Konstrukce ze sádrokartonu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montáž oken

Montáže oken jsou činností, která vyžaduje jakési základní povědomí o všech možnostech práce. Pokud si objednáte okna u větší firmy, která poskytuje v ceně i jejich instalaci, pak toho jistě vždy využijte. Montáže oken jsou poměrně časově náročnou věcí, nejedná se však o nic složitého co byste neměli zvládnout. Proto si radši vždy objednejte pomocníky, kteří Vám s tím pomohou.

Problém obvykle nastává, pokud se jedná o výměnu oken ve vyšších patrech panelových domů, které nejsou vybaveny výtahy. Je nutné si uvědomit, že okna se nosí již celkově smontovaná a jejich hmotnost dosahuje mnohdy až desítek kilogramů. Samozřejmě hmotnost rapidně stoupá s počtem skel, která si necháte aplikovat do rámu. Pokud si necháte okna namontovat od dodavatele, máte alespoň jistotu, že všechno bylo provedeno tak jak má. Samozřejmě je možné, že vyskytnou drobné chyby, tyto však můžete samozřejmě reklamovat, protože práci odvedla dodavatelské firma. Toto je další výhodou. Samozřejmě si musíte nechat všechnu dokumentaci, abyste mohli prokázat, že za případnou chybu může dodavatelská firma.

Nejlepší však bude pokud budete pracanty během výkonu nenápadně kontrolovat sami.

Vložil Montáže oken | Štítek , , , | Zanechat komentář

Plovoucí podlahy návod na montáž

Plovoucí podlahy jsou velmi oblíbeným povrchem. Mnoho lidí se dokonce odvažuje pokládat si je sami. Není to samozřejmě nic složitého ani těžkého. Pouze potřebujete trochu praxe nebo si pořádně prostudovat návody. Podlahy se dají položit velmi rychle a kvalitně, aniž byste aplikovali jakákoli lepidla a jiné prostředky. Plovoucí podlahu si můžete objednat doslova na míru. Díky tomu ušetříte mnoho času při finálních úpravách před pokládáním. Na položení je třeba pouze podkladová folie mirelon, lemovací a přechodové lišty, akrylový podlahový tmel ve shodném barevném tónu s podlahou, tekuté hřebíky (montážní lepidlo) k připevnění lemovacích lišt. Moderní plovoucí podlahy jsou laminátové s imitací dřeva či jiných materiálů.

Výsledkem je velmi dobrá omyvatelnost a také údržba. Jednotlivé lamely se spojují za suchá. Princip jejich spojení je ve speciálním zasunutí mezi sebe. Nepotřebujete k tomu ani žádné speciální nářadí, postačí pouze trocha zručnosti. Na internetu narazíte dokonce také na fotogalerie, které dokumentují postupně jednotlivé pracovní úkony.

Je však třeba si dát pozor na speciální překážky, které se Vám mohou postavit do cesty. Proto si všechno předem důkladně vyměřte, než se pustíte do práce.

Vložil Montáže | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montáž plastových oken

Platová okna jsou naprostým hitem posledních let. Jedná se o naprosto skvělou možnost jak vyměnit stará okna za nová, které přináší zcela nové možnosti a jejich kvalita provedení je na jiných úrovních. Plastová okna navíc přinášejí zcela novou míru úspory energie. Dokáží omezit unikání tepla v zimních měsících, stejně tak jako udržuje chladnější prostředí v letních měsících. Díky tomu získáte zcela vyrovnaný poměr a ušetříte mnoho peněz. Navíc v kombinaci se zateplením domu se dostaví jasný izolační účinek. Jedinou nevýhodou těchto oken je například jejich vysoká cena. Existuje více možností, kdy si můžete objednat okna se třemi skly nebo čtyřmi. Jedná se tedy o dvou nebo tříkomorová okna.

Výplně mezi skly jsou navíc vyplněny inertními plyny, které způsobují další snížení energetických ztrát. Díky tomu budete muset v zimě méně topit. Navíc jsou okna instalována tak, že jsou eliminovány tepelné mosty, tedy místa, kde dochází k největších ztrátám energie. Plastová okna se nabízejí v mnoha barvách a také tvarech.

Dají se vyrobit ve všech velikostech, podle Vašeho přání. Okna jsou vyrobena v PVC nebo z jiných materiálů, které vynikají svojí životností. Výměna plastových oken je investicí do budoucna, která Vás jistě nezklame.

Vložil Montáže oken | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montáž sádrokartonu video

Montáž sádrokartonu je poměrně lehkým úkolem. Je však nutné si uvědomit, že před první montáží je třeba nastudovat si důkladně postup. Na internetu si dokonce můžete najít velmi pěkná videa, jak na montáž sádrokartonu. Videí je hodně a dokonce na nich najdete i speciální úpravy. Proto neváhejte a zkuste si nějaké video vyhledat.

Velmi užitečná jsou videa z pořadů jako je receptář prima nápadů nebo z pořadů, které jsou vysílány na jiných televizích. Montáž sádrokartonu je jednoduchá přesto jsou zde jakési úkony jejichž vypracování vyžaduje určitý stupeň zručnosti. Toto je nutné si nacvičit.

Vložil Sádrokarton doplňky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montáže plotů

Montáže plotů jsou také velmi častou činností, kterou samozřejmě praktikují pouze majitelé domků. Před samotnou stavbou si musíme ujasnit, jak by měl plot vypadat. Mnoho lidí se spokojí pouze s pletivem, které je napnuto mezi sloupky.

U rodinného domu však lépe vypadá, když je oplocení z kamenných bloků nebo jinak specificky vynikající. Tvorba speciálních plotů je také doménou specializovaných firem, které se na tento produkt velmi specializují. Je nutné si však také uvědomit, že taková firma nepracuje zdarma a je nutné ji poměrně dobře platit. Na druhou stranu získáme profesionální práci, která bude provedena velmi rychle a spolehlivě.

Před výběrem firmy je nutné si také zjistit reference od předchozích uživatelů a rozhodnout se zda-li je pro Vás daná firma ta pravá. Velmi populární jsou v poslední době také ploty z kovu. Mnohdy se jedná doslova o umělecká díla, která vypadají velmi dobře. Jejich cena se však pohybuje poměrně vysoké a pokud se chystáte oplotit velký pozemek, pak byste mohli být zaskočeni velkými výdaji.

Sortiment plotů a jejich konstrukcí je velmi velký. Všechny firmy mají samozřejmě své produkty vystaveny na oficiálních webových stránkách.

Vložil Montáž lešení a plotů | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montáž lešení

Lešení je velkým pomocníkem a prakticky jedinou možností, jak kvalitně pracovat také ve velkých výškách. Samozřejmě existuje opravdu velké množství konstrukcí, které jsou určeny ke speciálním stavebním postupům. Samozřejmě lešení si nekupujeme, protože jej potřebujeme pouze omezeně. Vždy si lešení můžeme zapůjčit od mnoha firem, které se na toto specializují. Pro naše potřeby si můžeme pronajmout pracovní lešení, záchytné lešení, záchytné lešení, pojízdná lešení, komínová lešení, konzolová lešení a lešeňová schodiště. Možnosti jsou v této oblasti opravdu pestré a zahrnují pronájem pojízdného lešení, pronájem fasádního lešení, pronájem Haki lešení, rámové lešení HÜNNEBECK, nepohyblivá ocelová lešení, pojízdná ocelová lešení, pohyblivá pracovní plošiny a závěsné lešení. Montáž lešení je poměrně specifickou záležitostí a vždy je lepší, když se o montáž postarají zkušení stavaři.

Samozřejmě menší konstrukce si můžete postavit sami, pokud se však jedná o konstrukce sahající do velké výšky, tyto je nutné také ukotvit k budově ve správných místech. Možnosti nadstavby lešení jsou prakticky neomezené. Existují dokonce speciální jeřábové konstrukce, které se mohou během stavby navyšovat. Tyto ne využívají při stavbě velmi vysokých budov.

Vložil Montáž lešení a plotů | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montáž plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou stále častěji materiálem, který si lidé vybírají při rekonstrukci bytu nebo doma. Jedná se o velmi vděčný povrch, které je odolný. Pokládka plovoucí podlahy není nic extra těžkého. Pokud budete chvíli věnovat pročtení návodu je velmi pravděpodobné, že celý úkon zvládnete bez potíží. Dá se říci, že jakýsi obecná návod se skládá z následujících bodů: skladování a instalace, požadavky na podklad, pokládka podlahových dílců, dilatace pro sesychání a bobtnání, první řada podlahových dílců, poslední řada podlahových dílců, dveřní otvory, potrubí, povrchová úprava, pakovaná pokládka, péče o podlahu, odstraňování skvrn, ochrana podlahy, podlahové vytápění, celoplošné lepení k podkladu a tmavnutí a blednutí dřevin.

Na internetu je dokonce možné vyhledat videa, kde zjistíte, jak se pokládají podlahové dílce. Tento postup je sice jednoduchý, ale velmi důležitý, protože při špatné pokládce Vám nebude podlaha držet při sobě a rozpadne se. Také nikdy nesmíme zapomenou na to, že po celém obvodu pokoje musíme nechat jistou mezeru, jelikož podlaha také vlivem změny teplot pracuje a mění svoji velikost. Bez tohoto  rezervního prostoru dojde k pokřivení podlahy.

Vložil Montáž lešení a plotů | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montáž střešních oken

Střešní okna mohou být dalším problémem pokud se rozhodnete pro jejich instalaci bez předchozích zkušeností. Jako nejdůležitější musíme zmínit, že je třeba je instalovat při vytažení skleněné výplně. Pokud totiž budete instalovat s ní, tak je velice pravděpodobné, že si skleněnou výplň rozbijete. Samozřejmě s vydělanou výplní je práce mnohem praktičtější a jednoduší. S montáží střešních oken si můžete nechat pomoci od firmy, která Vám okna prodala, protože tento proces by měl spadat do ceny okna. Samozřejmě u menších firem je možné, že bude připočtena ještě cena za provedenou práci.

Velmi důležité jsou pří práci následující kroky: příprava otvoru pro rám střešního okna, usazení rámu okna VELUX na pomocné střešní latě, vyrovnání spár mezi rámem a křídlem okna pomocí plastového klínku pro zajištění správného otevírání / zavírání střešního okna, vložení tepelné izolace po celé délce rámu (izolace spodní a horní hrany rámu okna se provádí až při montáži vnitřního ostění).

Montáž podstřešní hydroizolační fólie (tepelná izolace je zafixována mezi fólie a nemá možnost vypadnutí), instalace drenážního žlábku pro odvod kondenzátu, montáž dílů lemování střešního okna VELUX, zařezání střešní krytiny a nasazení křídla střešního okna.

Vložil Montáže oken | Štítek , , , | Zanechat komentář