Drobné stavební úpravy

Měsíční archív: Únor 2013

Zvedák na sádrokarton

Se zvedákem na sádrokarton se téměř najisto setkáte, pokud pracujete ve stavební oblasti právě se sádrokartonem. Pokud byste si chtěli nějaký zvedák na sádrokarton zakoupit, tak se můžete v prvé řadě podívat například v nějakém specializovaném kamenném obchodě v místě Vašeho bydliště.

Pokud byste se však chtěli nejdříve inspirovat na internetu, tak se můžete mrknout také do různých internetových obchodů, které se zabývají prodejem toho sádrokartonového příslušenství. Stačí zadat do nějakého internetového vyhledávače, jako je například seznam, yahoo, atlas, google a tak podobně, heslo jako třeba “zvedák na sádrokarton.”

Vyjede Vám veliké množství odkazů na společnosti, které se prodejem tohoto typu zboží zabývají. Jedním z takových internetových obchodů je například obchod, který naleznete na internetové adrese dum-zahrada24.cz. Naleznete zde zvedák na sádrokarton, který zde můžete pořídit za cenu zhruba kolem čtyř tisíc korun.

Jedná se o ideálního pomocníka zejména pro pracování v interiéru. Zvedák má velice snadné ovládání, takže se hodí jak pro zkušené řemeslníky, tak také pro obyčejné domácí kutily.

Vložil Sádrokarton doplňky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bruska sádrokartonu

Bruska na sádrokarton je jedním ze sádrokartonového příslušenství, které budete určitě při práci se sádrokartonem potřebovat. Brusku na sádrokarton můžete pořídit například v mnoha internetových obchode, jakým je například obchod Grandic. Naleznete zde například DWS brusku na sádrokarton. Pomocí brusky můžete efektivně odsávat mězi brusným talířem a kartáčovým lemem. Bruska je vybavena adaptérem na suchý zip, což vlastně zajišťuje pružný a velkoplošný podklad.

Bruska se velice snadno vede, a to především díky optimálnímu vyvážení mezi brusnou hlavou a motorem. Tato bruska na sádrokarton je ideálním prostředkem na broušení samozřejmě sádrokartonových desek, pak také desek z polystyrenu, na přípravy před leštěním a lakováním a tak podobně. Na videu níže se můžete podívat na práci s takovou bruskou.

Vložil Sádrokarton příslušenství | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Dveře do sádrokartonu

Společností, které se zabývají prodejem dvířek do sádrokartonu je poměrně veliké množství. Kromě dvířek do sádrokartonu se samozřejmě zabývají prodejem dalšího sádrokartonového příslušenství.

Jednou z takových společnosti, která se však specializuje pouze na dvířka do sádrokartonu, je například společnost Kami, kterou naleznete na internetové adrese revizni-dvirka.eu. Společnost se zabývá výrobou revizních dvířek, které jsou prvotně určené do sádrokartonových systémů Rigips a Knauf.

Dvířka je samozřejmě možné vyrobit různých tvarů a velikostí, samozřejmostí je pak výroba přesně na přání zákazníka. Pokud se tedy podíváte na internetové stránky této společnosti, tak po levé straně naleznete menu, které je rozděleno do několika kategorií.

V prvé řadě se jedná o kategorii Revizní dvířka, kde naleznete všechny produkty, které společnost vyrábí. Jedná se o revizní dvířka do sádrokartonu, do fasády, do zdiva, protipožární, pod obklad a na míru.

Dále zde naleznete kategorii Montáž revizních dvířek, kde můžete nalézt obecné rady, jak se má při montáží revizních dvířek postupovat. Poté zde naleznete například fotogalerii všech produktů a tak podobně.

Vložil Sádrokarton příslušenství | Štítek , , , | Zanechat komentář

Penetrace na sádrokarton

Penetrace sádrokartonu je jednou z finálních úprav, která je také velice důležitá. Penetrace je prováděna po instalaci a tmelení a je důležitá z několika hlavních důvodů. Zajišťuje totiž například potřebnou savost během malování a také zajišťuje ochranu před pronikáním nechtěných složek do materiálu a navlhnutím materiálu.

Obecně je doporučováno provádět penetraci dvakrát. Pokud ji provádíme poprvé, tak by měl být poměr naředění zhruba jedna ku jedné. Druhá penetrace se provádí nátěrem již neředěným. Můžete se setkat také s tím, že některé nátěry v sobě již penetraci mají, avšak ne v potřebném poměru, jaký je obecně vyžadovaný, vzhledem k co nejlepším výsledkům.

V takových případech je obecně doporučováno volit pouze jednu penetraci, a to neředěnou. Také se doporučuje natírat penetraci opravdu celý prostor, ne jenom sádrokarton samotný. Základem je pak samozřejmě vybrat vhodnou penetraci, neboť na trhu se vyskytuje opravdu veliké množství různých druhů a typů.

Většinou Vám s tímto můžou poradit v obchodě, ve kterém budete penetraci nakupovat.

Vložil Sádrokarton úpravy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Tmelení sádrokartonu postup

Tmelení je jedním ze závěrečných pracovních úkonů při práci se sádrokartonem. Existuje několik obecných rad, které byste měli při těchto procesích dodržovat. Je doporučováno provádět tmelení až po kompletním dokončení a také až kompletně vyschnou všechny potřebné vlhké procesy ve stavbě obecně. ¨

Pokud se tedy budeme pouštět do tmelení, tak všechny plochy, na které budeme tmel nanášet musejí být především suché, zbavené prachu, pevné, zbavené mastnoty a dalších jiných nečistot. Před všechny konečnými procesy musejí být konstrukce také z obou stran opláštěné. Tyto desky pak také musejí být správně přišroubovány, což nám zajití pevnost celé konstrukce. Na videu níže se můžete podívat, jak se má správně sádrokarton tmelit.

Vložil Sádrokarton úpravy | Štítek , , , | Zanechat komentář