Drobné stavební úpravy

Montáž sádrokartonu postup

Montáž sádrokartonových desek a profilů vyžaduje samozřejmě jistou dávku zručnosti, nejedná se však o nic těžkého co byste nedokázali. Je nutné si však předem obstarat všechno potřebné nářadí, se kterým budete pracovat. Jak postupovat správně při montáži se jednoduše můžete dozvědět jako na internetu, kde se nacházejí poměrně vydařené návody. Mnoho z nich je doplněno také užitečnými fotogaleriemi. Nejprve je však třeba jednotlivé příčky rozvrhnout a velmi přesně. Podle naměřených hodnot budete následně pokračovat, při samotné řezání již přesných dílců sádrokartonu.

Samozřejmě Vám nemohou při práci chybět profily, pomocí nichž budete jednotlivé dílce sádrokartonu spojovat. Je velmi důležité se přesvědčit, že všechny díly spolu budou dokonale zarovnány. Následně pak můžete použit speciální izolační pásky nebo tmely, které jsou jako zvuková, ale i tepelná izolace. Právě zvuková izolace je jednou z věcí, která může u sádrokartonu dělat potíže.

Je nutné si uvědomit také to, že sádrokarton není materiál, který bychom mohli nějak zásadně zatěžovat, protože bychom ho mohli nenávratně poničit. Z tohoto hlediska je tedy vhodné se před samotnou stavbou poradit s architektem.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Konstrukce ze sádrokartonu a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.