Drobné stavební úpravy

Plovoucí podlahy návod na montáž

Plovoucí podlahy jsou velmi oblíbeným povrchem. Mnoho lidí se dokonce odvažuje pokládat si je sami. Není to samozřejmě nic složitého ani těžkého. Pouze potřebujete trochu praxe nebo si pořádně prostudovat návody. Podlahy se dají položit velmi rychle a kvalitně, aniž byste aplikovali jakákoli lepidla a jiné prostředky. Plovoucí podlahu si můžete objednat doslova na míru. Díky tomu ušetříte mnoho času při finálních úpravách před pokládáním. Na položení je třeba pouze podkladová folie mirelon, lemovací a přechodové lišty, akrylový podlahový tmel ve shodném barevném tónu s podlahou, tekuté hřebíky (montážní lepidlo) k připevnění lemovacích lišt. Moderní plovoucí podlahy jsou laminátové s imitací dřeva či jiných materiálů.

Výsledkem je velmi dobrá omyvatelnost a také údržba. Jednotlivé lamely se spojují za suchá. Princip jejich spojení je ve speciálním zasunutí mezi sebe. Nepotřebujete k tomu ani žádné speciální nářadí, postačí pouze trocha zručnosti. Na internetu narazíte dokonce také na fotogalerie, které dokumentují postupně jednotlivé pracovní úkony.

Je však třeba si dát pozor na speciální překážky, které se Vám mohou postavit do cesty. Proto si všechno předem důkladně vyměřte, než se pustíte do práce.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Montáže a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.