Drobné stavební úpravy

Sádrokarton montáž návod šikminy

Ze sádrokartonu je možné stavět také šikminy. Samozřejmě v případě šikmin se jedná o poměrně složitější stavbu. Tuto Vám však velmi ulehčí profily na sádrokarton. Prakticky se jedná držáky na jednotlivé desky sádrokartonu. Jde tedy o to, že pokud si je nainstalujete na jakékoli místo, je zde pak možné bezpečně upevnit jakoukoli sádrokartonovou desku. S montáží sádrokartonu na šikminách se setkáváme například při zateplování střech nebo podkroví.

Předpokladem správného pokladu sádrokartonu je správná tvorba dřevěného nebo kovového roštu, které slouží jako podkladová a nosná konstrukce. Sádrokartonové desky jsou tvořeny sádrokartonovým jádrem, které je obklopeno vrstvou lepenky. Díky této struktuře je zajištěna dostatečná pevnost a také pružnost materiálu. Velmi často se používají také tenkoštěnné pozinkované CD profily.

Všechny hranoly a profily se připevňují na krokve pomocí přímých závěsů, které jsou velkým přínosem pro rektifikaci. Jakmile jsou sádrokartonové desky připevněny, přejdeme k tmelení spár. Pokud nebudou spáry kvalitně zatmeleny, pak je zcela jasné, že izolace celé střechy nebo krovů by byla zcela neúčelná. Před finální úpravou povrchu je třeba postarat se o aplikaci penetračního nátěru, který způsobí následně správnou přilnavost finální barvy.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Sádrokarton doplňky a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.