Drobné stavební úpravy

Světla do sádrokartonu

Sádrokarton je velmi populárním materiálem hlavně z hlediska stavebních úprav. Jde o poměrně levný materiál, který velmi jednoduše nakoupíme. Také jeho použití a instalace není nijak složité a klidně můžeme pracovat se sádrokartonem na vlastní pěst. Sádrokarton je hojně využíván i k menším stavebním úpravám. Je to materiál, který se velmi hodí do míst, kde není velká potřeba odolnosti tahu a tlaku. Sádrokarton je vhodným prostředkem jak vytvořit nižší stropy. A právě nyní se dostáváme k problematice instalování světel do sádrokartonu. Do sádrokartonu se používají zapuštěná nebo-li zápustná světla. Říká se jim také bodová světla. Jedná se tedy vlastně o světelné body, které si můžeme do sádrokartonu vložit podle potřeby. Některá z těchto světel se mohou následně směrově upravit.

Zbylé modely je nutné instalovat s vědomím, že s nimi dále nebude možné nijak manipulovat, tedy je nutné je umístit na přesně vyměřená místa. Modelů bodových světel je na trhu opravdu velmi mnoho. Nejvíce jednotlivých modelů najdeme samozřejmě na internetu.

Světla se vyrábí v mnoha barevných provedeních i v mnoha velikostech. Záleží pouze na nás jaký model vyžadujeme. Samozřejmě velikosti světel je možné i kombinovat.

Komentáře jsou uzavřeny.